Aktuality

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Dovolte nám, abychom vás pozvali na degustační večeři připravenou šéfkuchařem Martinem Kallaschem a doplněnou víny vybranými Petrem Slámou. Tématem večeře budou vybrané pokrmy významných francouzských vinařských regionů.

Pro tento večer jsme připravili:

Amuse Bouche

Gougères plněný paštikou ze šnečích jatýrek, rybízový relish
& Champagne Théophile brut rosé

Burgundský Jambon Persillé s cornichons a cibulkami
& Saint Romain 2014, Domaine Matrot

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Jaro už je snad konečně tady a tak nám dovolte Vám nabídnout pro nadcházející teplé a slunečné dny kolekci 6 lehkých a svěžích vín:

ROSÉ DE PROVENCE 2016…DEGUSTAČNÍ CASE 6 VÍN

Alycastre rosé 2016, Domaine de la Courtade
Cuvée tradition Rosé 2016, Domaine Gavoty
By Ott Côtes de Provence rosé, Domaines Ott*
Château des Muraires 2016, Côtes de Provence rosé
Rosé de Léoube 2016, Château Léoube, Côtes de Provence
Bleu de Mer rosé 2016, Bernard Magrez

Původní cena 3.000,- Kč
Zvýhodněná cena 2.200,- Kč včetně DPH.

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Champagne Louis Roederer je jedním z posledních velkých vinařských domů ve vlastnictví jedné rodiny. Jejich prestižní cuvée Cristal a Cristal rosé dosáhla takového renomé, že je jejich pití v určitých kruzích známkou společenského postavení. My jsme pro Vás do degustace zařadili nejen tato dvě slavná vína, ale rádi bychom Vám ukázali, jak stárnou i ostatní champagne Louis Roederer a to včetně jejich základního cuvée Brut Premier. Budete možnost mít srovnat Brut Premier z nové a starší šarže, která zrála v našich sklepech téměř čtyři roky.

Brut Premier – nová šarže + stará šarže
Blanc de Blancs 1995
Brut vintage 1996
Cristal brut 1993
Brut vintage Rosé 1995
Cristal rosé 1995

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Vážení milovníci champagne,

rádi bychom vás pozvali na ochutnávku zajímavých vinařských domů ze Champagne, které nás na vinotéce provází již několik let

LOUIS ROEDERER - VILMART & CIE - DE SOUSA - J.-M. SÉLÈQUE

Budete mít jedinečnou možnost srovnat tradiční domy i mladá malá vinařství a rozdílné přístupy!

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Vážení milovníci vín,

před létem jsme pro Vás připravili degustace a degustační večeře zaměřená na vína z Bordeaux a Champagne. Doufáme, že Vás některé z nich zaujmou a těšíme se na setkání s Vámi!

 

čt 4. 5. degustace BORDEAUX 1988 – horizontální degustace toho nejlepšího, co rok 1988 přinesl

čt 11. 5. degustace CHAMPAGNE & FRANCOUZSKÉ DELIKATESY Martina Kallasche

čt 18. 5. JOUR DU CHÂTEAU LATOUR - degustace a degustační večeře legendárního vína z Médocu, při které budete moci porovnat, jak vyzrávají velká vína. Večeři připraví šéfkuchař Jan Kracík z Pot au Feu

čt 1. 6. degustace JAK ZRAJE CHAMPAGNE LOUIS ROEDERER -  zajímavá Vás, jak zraje Champagne? Myslíte si, že Champagne se pijí mladá? Přijďte se přesvědčit, že i Champagne krásně vyzrává...

čt 8. 6. Degustační večeře s Martinem Kallaschem

čt 22. 6. BÍLÉ BORDEAUX & grilování - k létu patří bílá vína a grilování. Pro začátek léta jsme pro Vás připravili grilování s velkými bílými vína z Bordeaux!

Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Dobrý den,

Za posledních 24 hodin se s velkými víny na trhu roztrhl „pytel“. Na trh vyšla „nová“ 1er Gcrand Cru Classé A ze Saint Emilionu i zajímavé Pomeroly a navíc velmi populární víno z Pauillacu – Lynch Bages:

CHÂTEAU ANGÉLUS
St. Emilion 1er Grand Cru Classé A
96 b., NM 96/98, JS 99/100
Cena: 338,- EUR/ 8 788,- Kč

CHÂTEAU PAVIE
St. Emilion 1er Grand Cru Classé A
NM 98/100, JS 99/100
Cena: 338,- EUR/ 8 788,- Kč

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Vážení milovníci vín z Bordeaux,

na první týden měsíce května jsem pro vás  připravil  horizontální degustaci vín Bordeaux v ročníku 1988. Vybral jsem 5 vín z klasifikace GCC-1855 – Second Cru a jedno významné z Pessac – Léognan.

Henri Dubosq ze Château Haut-Marbuzet o něm napsal: „Byl to skvělý ročník! Hodně deštivé jaro sice trochu komplikovalo vinařům práci, především v době květu a obzvlášť při kvetení merlotu, ale vysoké teploty konce léta a začátku podzimu pomohly hroznům dobře dozrát. Říjen s doslova letním počasím zajistil ideální podmínky pro sklizeň. Sklízeli jsme hrozny zdravé, s dostatkem cukrů. Výnos byl nižší, ale kvalita hroznů vysoká. Vína jsou plná, mohutná, plná ušlechtilých tříslovin a budou dělat radost ještě hodně let.“

čtvrtek, 13 duben 2017 00:00

EN PRIMEUR 2016 - Hodnocení ročníku

Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

BORDEAUX 2016 … NAPÍNAVÝ PŘÍBĚH SE ŠŤASNÝM KONCEM!


Minulý rok byl pro vinaře z Bordeaux rokem velkých překvapení a velkých výkyvů, často na hranici katastrofy, ale naštěstí s velmi šťastným koncem. Jaro bylo opravdu neuvěřitelně deštivé a studené, což si velmi dobře pamatujeme z degustací „en primeur“ 2015. Prvním malým zázrakem bylo květenství. Bylo krátké, ale naštěstí bez deště, což zachránilo úrodu, která je standardní a místy až vyšší než průměrná. Posledním dešťovým dnem byl 19. červen a od té doby až do září nastalo rekordní období sucha. Trpěly zejména mladé vinice bez hlubších kořenů. Naštěstí 10. září zapršelo a vyzrávání hroznů se opět nastartovalo. Poslední a největší štěstí přineslo počasí v září a v říjnu. Teplé dny bez srážek a chladnější noci, které zajistily hroznům pomalé, kontinuální vyzrávání se zachováním úžasné šťavnatosti a svěžesti. Výsledkem tohoto roku plného zvratů jsou neskutečná červená vína: pevná, hluboká, bohatá a šťavnatá s enormním potenciálem k vyzrávání.

Ohodnotit tuto položku
(8 hlasů)

Vážení přátelé,

rádi bychom Vás pozvali na další z výjimečných večerů věnovanému jednomu z ikonických vín světa:

Château Latour  1er Grand Cru Classé Pauillac

Připravili jsme pro Vás degustaci 9 ročníků vín tohoto vinařství a speciální menu šéfkuchaře Pot-au-Feu JANA KRACÍKA, které doplní další 4 ročníky vín ze Ch. Latour, včetně ročníku 1981 z láhve magnum. Navíc ochutnáte další legendární vína - Château d´Yquem 2004 a Champagne Cristal 2006.

Zároveň jsme ve spolupráci se Château Latour přichystali SPECIÁLNÍ CASE 12 LAHVÍ!

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Všechny milovníky bílých vín a především odrůdy Chardonnay, bychom rádi pozvali na degustaci Chablis od Villages po Grands Crus. Pojďte se s námi projít slavnou burgundskou vesnicí Chablis a ochutnat tamější svěží, minerální vína s krásným spektrem rozmanitosti!

Program degustace:

Chablis
Chablis 2014, Domaine Billaud-Simon
Chablis 2015, Marion Richard

1er Cru
Chablis 1er Cru „Montmains“ v.v. 2013, Domaine Pascal Bouchard
Chablis 1er Cru „Vau de Vey“ 2014, Marion Richard
Chablis 1er Cru „Montée de Tonnerre“ 2014, Domaine Billaud-Simon

Newsletter

Kontaktujte nás

Telefon: +420/377533789
Fax: +420/377533789
Email: wine@merlot.cz

Kontakty

Back to top