O nás

Společnost Merlot, s. r. o. působí na českém trhu již 18 let, od roku 2002 pod názvem Merlot d´Or, s. r. o. Od počátku je filosofií společnosti dovážet na český trh především vína od prestižních, malých výrobců a vína, u kterých je velmi dobrý poměr mezi jejich kvalitou a cenou.

V současnosti dovážíme vína ze všech oblastí Francie, ale většinu tvoří jednoznačně vína z oblasti Bordeaux. Abychom zpřístupnili našim klientům i vína z nejvyšších kategorií, zabýváme se již od roku 1998 nákupem vín „en primeur“. Také díky této aktivitě jsme v současnosti společností, která nabízí na českém trhu nejucelenější nabídku tzv. velkých vín z Francie.

Již 10 let organizujeme největší prezentaci francouzských vín v ČR – AUDIENCE GRAND CRU CLASSÉ, kde jsou představována vína kategorie Grand Cru Classé z ročníku právě přicházejícího na trh. Více se o této akci dočtete na str. 7. Jako doplnění sortimentu dovážíme portská vína značky Adrianu Ramos Pinto, tokajská vína Hétszölö a velmi kvalitní koňaky Cognac Grande Champagne – Daniel Bouju a armagnacy od Baron G. Legrand. Od roku 2008 na českém trhu výhradně zastupujeme Champagne Louis Roederer.

Vlastníme několik vinoték, z nichž největší Galerii vín „PASSAGE“ naleznete v Praze v pasáži Millennium Plaza. Zde je také k vidění největší archiv francouzských vín. Vinotéka je doplněna i o restauraci s možností výběru vína k jídlu za vinotékové ceny. Najdete zde i exkluzivní střešní apartment SALON BELLEVUE s krásným výhledem na Pražský hrad…více najdete na www.passage.cz.

Další vinotéky naleznete v Plzni a Karlových Varech.

Naše služba klientům nekončí pouze u prodeje vína, ale nabízíme i další doplňkové služby:

  • certifikovaný sklad vín
  • organizace degustací a odborných školení
  • cesty za vínem a gastronomií do celé Francie

Majitelem společnosti je od počátku pan Zlatko Míčka.

Naše vinotéky

Newsletter

Kontaktujte nás

Telefon: +420/377533789
Fax: +420/377533789
Email: wine@merlot.cz

Kontakty

Back to top