Château Duhart Milon 2009

Château Duhart Milon 2009
3 560 Kč
24 skladem
+

2009
0.75l
4eme Cru Classe

Château Duhart Milon

Château Duhart Milon

První víno z Château Duhart Milon bývá často označováno jako velmi klasické a čisté víno apelace Pauillac, představuje vznešenou a velmi jemnou strukturu. Zároveň jsou vína velmi hluboká s dlouhou perzistencí, což je typické právě pro vína z Pauillacu.

Na začátku XVIII. století pod vlivem šlechtické rodiny Lafite se komuna Pauillac pokrývá postupně vinicemi. Vína z Milon byla využívána jako renta šlechtice z Lafite. Bylo to vlastně „druhé víno“ z Château Lafite, které už tenkrát poukazovalo na výjimečnost zdejšího terroir. V roce 1815 makléř Guillaume Lawton hovoří o Mandavy-Milon z údolí Milon jako o čtvrtém Cru z Pauillacu.

Mezi léty 1830 a 1840 těží rodina Castéja z věhlasu a úspěchu rodiny Mandavy, stejně tak jako vdovy Duhartové a vinice, které vlastní, nazývají Duhart-Milon. Rodina Castéja neboli „piráti z Duhart“ zůstává v Pauillacu ještě
po klasifikaci v roce 1855, kdy si víno získalo prestižní zařazení mezi čtvrtá Grand Cru Classé. Z Pauillacu je dokonce jediné v této kategorii. Vinařský dům, který se nacházel až do let 1950 na okraji Pauillacu, inspiroval současnou etiketu Ch. Duhart Milon. V roce 1962 vinařství odkupuje rodina Rothschild a stará se o konstantní kvalitu vín.

Mohlo by Vás také zajímat

Mohlo by Vás také zajímat

Výsledky 1 - 6 z 6