Château Smith Haut Lafitte bl. 2018

Château Smith Haut Lafitte bl. 2018
3 582 Kč
12 skladem
+

Château Smith Haut Lafitte bl.
2018
0.75l
Francie
Bordeaux
Pessac Leognan
Bílé
Tiché víno
Château Smith Haut Lafitte

Château Smith Haut Lafitte

Château Smith Haut Lafitte

Díky svému mimořádnému terroir tvořenému především Günzskými štěrky se toto Grand Cru Classé může pyšnit označením «nejštěrkovitější ze štěrkovitých». Historie vinařství sahá až ke křížovým výpravám. V XVIII. století se zde usídlil skotský navigátor Georges Smith. Jeho následovníkem byl pan Duffour-Dubergier, starosta města Bordeaux.

Od koupě domény manžely Florence a Danielem Cathiardovými v roce 1990 je toto víno svou elegancí, sílou a mimořádnou komplexitou jak červených, tak i bílých vín, jednou ze zářících hvězd mezi ostatními víny z Bordeaux.

Ani po dvaceti letech se současní majitelé nespokojili s kvalitou vín, která jsou hodnocena jako jedna z nejlepších. Restaurovali věž z XVI. století, renovovali klášter z XVIII. století, přestavěli dva sklepy v suterénu, začlenili sem své vlastní bednářství a přiblížili se, jak jen to bylo možné k co nejšetrnějšímu přístupu jak na vinicích, tak ve sklepě (půdu obdělávají koně, používá se výhradně zdejší kompost a infuze z místních stromů a bylin…). Zámek je situován u pramene Caudalie a stejnojmenných lázní.

Mohlo by Vás také zajímat