Château Lynch-Bages 1982

Château Lynch-Bages 1982
15 790 Kč
1 skladem
+

1982
0.75l
Francie
Bordeaux
Pauillac
5eme Cru Classe
Červené
Tiché víno
Château Lynch-Bages

Château Lynch-Bages

Château Lynch-Bages

Château Lynch-Bages je jakousi pomyslnou vstupní branou do apelace Pauillac. Jeho vinice jsou vysázené na planině Bages a jsou jednou z nejkrásnějších štěrkových parcel apelace. Kdysi majetek slavné irské rodiny Lynch v roce 1934 odkoupil Jean-Charles Cazes. Jeho potomci André, Jean-Michel, Sylvie a Jean-Charles Cazes velmi pozitivně přispěli k pokračování tradice a starají se dál o toto víno hodné své klasifikace z roku 1855. V roce 1980 na zámku proběhla pod vedením Jean-Michela Cazes modernizace.Jedním z jejích hlavních cílů bylo zachovat původní sklepy z XIX. století, které jsou svědky prestižního začlenění domény mezi Grand Cru Classé.

Jean-Michel byl a je přesvědčený že Lynch-Bages patří ke kulturnímu dědictví a proto nechal znovu vystavět vesničku Bages v čele s michelinovou restaurací a hotelem Château Cordeillan Bages, královstvím šéfkuchaře Jean-Luca Roche.

Od roku 2001 postupně předává otěže svému synu Jean-Charlesovi. Vína z Lynch-Bages jsou důkazem jeho velkorysosti a štědrosti. Přáním celé rodiny Cazes je přivítat v Bages všechny milovníky svých vín a vín z Pauillacu a jednoduše se s nimi podělit o vášeň, která je zde patrná na každém kroku.

Mohlo by Vás také zajímat

Mohlo by Vás také zajímat

Výsledky 1 - 6 z 22