Château Pape Clément 2018

Château Pape Clément 2018
2 856 Kč
15 skladem
+

Château Pape Clément
2018
0.75l
Francie
Bordeaux
Pessac-Leognan
Cru Classe
Červené
Tiché víno
Château Pape Clément

Château Pape Clément

Château Pape Clément

Château Pape Clément je vinařství z levého břehu. V roce 1959 získalo klasifikaci v oblasti Graves, a to pro svá červená i bílá vína. V roce 2006 zde proběhla již 700. sklizeň a to označuje Pape Clément jako vůbec nejstarší vinařství v Bordeaux pocházející z obce Pessac.

Vinice v roce 1300 založil bordeauxský arcibiskup Bertrand de Goth, který byl později zvolený papežem a kterého známe pod jménem Clément V. Po své pontifikaci v roce 1306 vinařství předal svému nástupci, kardinálu Arnaud de Canteloup. Právě ten nechal na vinicích v okolí vesničky Lormont vysázet bílé odrůdy. Vinice zůstaly v držení arcibiskupů z Bordeaux až do revoluce, kdy byly podobně jako všechen ostatní církevní majetek znárodněny.

Poté se na zámku vystřídalo několik vlastníků. V roce 1937 je zasáhlo devastující krupobití a dalších více jak deset let bylo značně zanedbáváno. Svou slávu a lesk získalo opět až po 2. světové válce v roce 1949 a zařadilo se hned za Haut-Brion a La Mission jak kvalitou, tak cenou a poptávkou.

Mohlo by Vás také zajímat

Mohlo by Vás také zajímat