Château Pontet-Canet 1982 - 3l

Château Pontet-Canet 1982 - 3l
39 660 Kč
1 skladem
+

1982
0.75l
Francie
Bordeaux
Pauillac
5eme Cru Classe
Červené
Tiché víno
Château Pontet-Canet

Château Pontet-Canet

Château Pontet-Canet

Historie tohoto château se datuje do počátků 18. století. V té době J.-F. Pontet, královský sekretář pro oblast Médocu, skupoval po malých částech jednotlivé parcely a postupně tak prakticky vytvořil dnešní rozsah vinic Ch. Pontet-Canet. Ve vlastnictví jeho rodiny zůstalo château po dalších 140 let.

Nová kapitola v dějinách Pontet-Canet začala v roce 1975, kdy se majitelem stal Guy Tesseron, v té době již majitel jiného Grand Cru Classé – Ch. Lafon-Rochet. Od tohoto roku se datuje obrat k novým technologiím a způsobu zpracování révy, jenž je standardem u všech významných vín kategorie Grand Cru Classé. Výrazný kvalitativní posun nastal zvláště v druhé polovině devadesátých let a v novém století dále pokračoval. Na předcházející rozvoj totiž navázalo úsilí o přechod na biodynamický, přírodní způsob hospodaření, který byl úspěšně završen v roce 2008.

Vinice se nacházejí v přímém sousedství vinohradů Ch. Mouton-Rothschild a Ch. d' Armailhac. Stále více se v nich využívají koně – dnes se s jejich pomocí ošetřuje plocha 24 ha. Sklizeň je samozřejmě ruční, do malých přepravek. Při prvotním zpracování je využíván gravitační systém.

Od příchodu Tesseronů (vinařská rodina z Cognacu) je na výbornou kvalitu Ch. Pontet Canet poměrně velké spolehnutí, jakkoli si potřebné změny vyžádaly svůj čas - ještě v osmdesátých letech víno stále nedosahovalo svých skutečných možností. Na Pauillac je zdejší víno nečekaně elegantní a rafinované. V posledních letech je navíc patrný další vzestup, jenž u některých kritiků posunul Ch. Pontet-Canet až na úroveň vín kategorie 1er Grand Cru Classé.

Mohlo by Vás také zajímat

Mohlo by Vás také zajímat

Výsledky 1 - 6 z 23