Château Mouton Rothschild 1995

26 290,00 Kč
5 skladem
+
Château Mouton Rothschild
0.75l
Francie
Bordeaux
Pauillac
Premier Cru Classe
Červené
Tiché víno

Château Mouton-Rothschild

Château Mouton-Rothschild

Když baron Nathaniel de Rothschild zakoupil v roce 1853 severozápadně od Pauillacu usedlost Mouton, získal tím 25 m vysoký pahorek vystupující nad médockou krajinu, jehož vynikající štěrkovitá půda skýtá skvělé terroir pro odrůdu Cabernet Sauvignon. Na jeho svazích pozvolna klesajících k ústí řeky Garonny se tedy pěstuje zejména hlavní bordeauxská odrůda Cabernet Sauvignon. Rozloha zdejších vinic činí 203 akrů a složení odrůd vinné révy je následující: Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet franc a Petit Verdot.

Víno kvasí v dubových sudech a poté zraje v nových sudech z francouzského dubu. Celková roční produkce vinařství činí 33 000 kartonů. Podnik byl do nedávna řízen dcerou barona Philippa, baronkou Philippine de Rothschild, energickou ženou, která opustila pařížský divadelní svět, aby se stejným zápalem pokračovala v otcově díle. Dnes v jejím úsilí pokračují její dva synové.

Víno Mouton Rothschild je bohaté, hutné a opulentní a na jazyku nevídaně hedvábné. Jeho výrazný odrůdový charakter podtrhují jemné třísloviny. Díky vysokému procentu odrůdy Cabernet Sauvignon je značně dlouhověké.