ZAPOMENUTÁ BOURGOGNE

… vesničky sousedící se slavnými apelacemi, které mají opravdu co nabídnout! Vinaře z těchto koutů Burgundska je vždy radost poznat.  A jejich vína? Jsou osobitá, zajímavá a se skvělým poměrem kvalita cena!

 

Ceny burgundských vín v posledních letech stoupají kosmickou rychlostí.  Stále se ale ještě dají najít vína v zajímavém poměru kvalita cena. My pro Vás vybrali vína z méně známých apelací, ale od renomovaných vinařů.

 

Saint-Véran Les Morats          2016              Château Fuissé                   620 Kč          484 Kč

Pouilly Loché 1ere Réserve     2014             Domaine Tripoz                   745 Kč           581 Kč

Saint Romain blanc                2015            Domaine Matrot                   930 Kč           726 Kč

Chorey-lès-Beaune                2014            Domaine Tollot-Beaut           950 Kč           744 Kč

Santenay Les Cornières rge   2016              Caroline Morey                   970 Kč           756 Kč

Auxey-Duresses rge              2015             Domaine Matrot                1 160 Kč          902 Kč

 

Běžná cena sady 5 375 Kč                    zvýhodněná cena 4 190 Kč

Uvedené ceny jsou konečné s DPH platné do konce února nebo do vyprodání zásob.

Vína si můžete objednat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na 377 533  789.

 

Domaine Matrot a Thierry Matrot – vinař z Meursault a skvělá volba pro všechny, kteří chtějí ochutnat vína, jak se dělala před třiceti lety. Podobně i Château Fuissé patří mezi tradiční domy, která dělají vína opravdu klasického střihu, jen jsou z nejjižnější části Burgundska. Z okolí Mâconu jsou i Céline a Laurent Tripoz - Domaine Tripoz, jejich přístup se vrací ke kořenům především v pojetí práce s vinnou révou. Jsou součástí vlny vinařství, která se už v devadesátých letech zaměřila na biodynamiku (podobně jako Leroy, Romanée Conti, Domaine Leflaive) a jejich vína mají v sobě krásnou energii a dynamiku. Domaine Tollot-Beaut je velkou klasikou, jejich vína jsou sametová, plná a jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají plnější pinot noir. Poslední vinařkou z našeho výběru je Caroline Morey. Caroline je členkou jednoho z nejvýznamnějších vinařských rodů z Côte de Beaune. Její vína jsou velmi precizní, čistá a elegantní.

Přejete si dostávat nové nabídky e-mailem?