Zlatko Míčka obdržel řád za zemědělské zásluhy z rukou francouzského velvyslance

Dne 21. září 2017 předal francouzský velvyslanec Roland Galharague insignie důstojníka Řádu za zásluhy v zemědělství panu Zlatko Míčkovi za dlouhodobý přínos podporující francouzsko-českou spolupráci. Je to krásné gesto, vyjadřující vděk Francie, za neúnavné zasazování se o šíření jejího dobrého jména. U příležitosti tohoto výjimečného dne byla uspořádaná recepce v reprezentačních prostorách Buquyského paláce.
Díky Zlatku Míčkovi poznáváme v České republice od roku 1995 ušlechtilá francouzská vína. Stal se skutečným průkopníkem, v čele  společnosti  Merlot, v oblasti distribuce prestižních francouzských vín. V roce 2002 stál u zrodu společnosti Merlot d’Or, která dováží vína ze všech oblastí Francie. Kromě mnoha dalších zajímavých degustací, večeří a akcí, spolupořádá tradiční degustaci Audienci Grand Cru Classé Bordeaux, kde se představují nejprestižnější vinařství z Bordeaux s obrovským renomé po celém světě.
„Udělení tohoto řádu mi dodává novou energii na nekonečné cestě objevování a znovuobjevování francouzských vín, vín která nejsou jen obyčejným produktem, ale která představují životní příběhy, úspěchy i pády, ale i historii celých oblastí, vesnic nebo konkrétních rodin! Je skvělé, když dostanete tak prestižní ocenění za "službu" vínu, za poslání které se stalo vaší životní filosofií, děkuji a slibuji, že budu dál pokračovat v tomto počínání!“ komentuje Zlatko Míčka

Řád za zemědělské zásluhy je udělován od roku 1883 a je odměnou za služby v zemědělství. O jeho udělení rozhoduje ministr zemědělství na doporučení rady Řádu za zemědělské zásluhy.