Etiketa Château Mouton-Rothschild 2015 zveřejněna

Od roku 1945 majitelé Château Mouton Rotschild každoročně osloví některého ze známých umělců, který navrhne etiketu pro aktuální ročník. Vždy jde o některého ze slavných výtvarníků, který má velké jméno minimálně mezi odbornou veřejností.
O letošním výběru PR oddělení jednoho z nejslavnějších vinařství na světě napsalo:
„Ilustraci pro ročník 2015 jsme tentokrát svěřili německému výtvarníkovi Gerhardu Richterovi (nar. 1932), jedinečnému umělci, který rád přináší nové malířské formy a techniky. Je celosvětově uznávaný a svoji práci staví především na dialogu a propojení malby a fotografie, na dialogu mezi figurální malbou a abstrakcí. Jeho obraz pro Moutona je ovocem procesu spojujícího nahodilost a promyšlenou kompozici, který nazývá Flux. Umělec nanáší barvy na fotografii v pohybu, v ideálním okamžiku jejich kompozice. Podobně je Mouton harmonickou kompozicí odrůd. Velké víno, živé, vyvážené a chuťově bohaté a pestré.“
Ještě jedna drobná změna čeká etiketu ročníku 2015. Po smrti baronky Philippine de Rotschild se vinařství ujala nová generace a letos etiketu poprvé podepíše její syn Philippe Sereys de Rothschild.
Je to vlastně geniální marketingový tah jeho dědečka Philippa de Rotschild. Na jedné straně business, na straně druhé krásné dobrodružství.