Château Gazin 2006

Château Gazin 2006
2 862 Kč
12 skladem
+
Château Gazin
2006
0.75l
Francie
Bordeaux
Pomerol
Červené
Tiché víno

Château Gazin

Château Gazin

Château Gazin se nachází v oblasti Pomerol a patří mezi nejstarší vinařství v Bordeaux. Písemné zmínky dokládají existenci vinařství již od 12. století. Až do velké francouzské revoluce byla usedlost vlastněna Maltézskými rytíři sv. Jana. Vlastní vinařství sídlí v historické budově bývalého špitálu, který vybudovali Maltézští rytíři jako příbytek pro poutníky a potřebné. V současné době usedlost obhospodařuje asi 24 ha vinic v průměrném stáří 35 roků, z nichž produkuje asi 100,000 lahví Château Gazin.

Gazin je vlastnictvím rodiny Baillencourt, řečené Courcol, vysoké šlechty z Lalande, jedné z vůbec nejstarších rodin z Artois. Přízvisko Courcol (court col) získali od Philippa Augusta, francouzského krále v letech 1214, jako poctu. Na začátku 20. století Louis Soualle, pradědeček stávajících vlastníků, převzal Gazin.

Sklizeň je vinifikována na cementových kádích, probíhá zde malolaktická fermentace v sudech a poté je víno přečerpáno na dubové sudy. Vína jsou čiřena vaječnými bílky, pokud je potřeba vína jsou před lahvováním jemně filtrována. Produkce je z 80 % exportována. Ch. Gazin je členem Akademie vín v Bordeaux a Akademie vín Francie.