Le Carillon de l´Angélus 2013

Le Carillon de l´Angélus 2013
2 862 Kč
skladem
+
Le Carillon de l´Angélus
2013
0.75l
Francie
Bordeaux
Saint Emilion
Červené
Tiché víno
Château Angélus

Château Angélus

Château Angélus

Château Angélus se v roce 2012 zařadilo mezi čtyři prestižní vinařství Saint-Emilionu, která nesou označení 1er Grand Cru Classé „A“.

Panství je vlastnictvím rodiny Boüard de Laforest od roku 1909, ve znaku má toto vinařství tři zvony jelikož se jejich vinice nacházejí v takové pozici, že se na nich střetává zvonění z kaple Mazerat, z kostela ze Saint-Emilionu i z kostela Saint-Martin de Mazerat.

Ch. Angélus produkuje opravdu veliká vína od roku 1980, kdy úspěšně dokončil studiummoenologa na univerzitě v Bordeaux Hubert de Boüard de Laforest a začal zde vinifikovat překrásná vína. Zámek dodnes, stejně jako další vinařství La Fleur de Boüard v Lalande de Pomerol, řídí a spravuje pan Hubert de Boüard s celou svou rodinou.

Vína z Ch. Angélus jsou velmi přímá ve své chuti, a to především díky postupu při vinifikaci, a dalším metodám, které zde Hubert de Boüard postupem času aplikoval. Sklizeň probíhá velmi šetrně, hrozny se třídí opticky, což mu umožňuje vyrábět víno opravdu pouze z prvotřídních hroznů. Vinifikace probíhá v otevřených kádích, probíhá zde dříve malolaktická fermentace… Je toho opravdu hodně co Ch. Angélus dělá vínem jakým je.

Mohlo by Vás také zajímat

Mohlo by Vás také zajímat